Litinové pánve

Nejprodávanější

1 položek celkem
Litinová grilovací pánev 28 x 28 cm černá Doleo.cz
1 499 Kč

Černá litinová grilovací pánev s nepřilnavým povrchem, který rychle reaguje na změny teplot a nepřipaluje se. Pánev se prohřívá rovnoměrně až k okraji a dlouho...

KK-607

Litinové pánve na smažení nebo grilování pokrmů jsou skvělou volbou pro vykonávání práce po dlouhou dobu. Vyznačují se vynikajícím rozložením tepla a odolností proti mechanickému poškození. Kvalitní litinová pánev je zárukou zachování přirozených chutí a vůní připravovaných jídel. Naše nabídka zahrnuje vysoce kvalitní litinové pánve různých typů. Kruhové, čtvercové, obdélníkové a mnohem více.

Litinová pánev a její vlastnosti

Největší výhody litinové pánve je její extremní odolnost vůči mechanickému poškození, poškrábání, deformací. Litinová pánev se Vám ani po několika letech nijak nezdeformuje. Litina je slitina železa s uhlíkem, a dalšími složkami jako je mangan, křemík nebo fosfor. Obsah uhlíku zvyšuje odolnost proti rzi. Materiál litinové pánve dobře snáší vysoké teploty. Litina není odolná proti kolísání teplot, takže nezapomeňte rozehřátou pánev nechat vychladnout než ji umyjete studenou vodou!

Litinové pánve se rovnoměrně zahřívají a udržují dlouho teplo i po odstavení od zdroje tepla. Díky tomu zůstane připravovaný pokrm déle horký a chutný. Litinové pánve se hodí k přípravě masa, dušení masa a různých omáček. Litinové pánve bývají většinou těžší než pánve nerezovou a proto jsou vybaveny dvěma držadly, které usnadňují jejích nošení. Díky hmotnosti jsou, ale extremně stabilní. Při míchání Vám nebudou lítat po sporáku.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.