Novoroční oslavy a zvyky v Česku.

novyrok20

Novoroční oslavy a zvyky v Česku

Lidé si před Novým rokem posílají novoroční blahopřání s obrázkem a přejí druhým to nejlepší do nadcházejícího roku. Často se na nich objevuje francouzská zkratka PF (Pour féliciter - k blahopřání).

Novoroční Oslavy a předsevzetí

V noci z 31. prosince na 1. ledna se slaví konec roku starého a začátek nového. Lidé se scházejí a tráví spolu čas, kdy s blížící se půlnocí odpočítávají poslední sekundy starého roku a přesně o půlnoci začínají slavit.

Připíjí si šampaňským. zapalují se prskavky a spouští se ohňostroj. Přejí si vše nejlepší do nadcházejícího roku a partneři si dávají polibek. S příchodem Nového roku, lidé cítí nový začátek a proto dávají si předsevzetí, kterých se chtějí držet celý rok.

Novoroční zvyky a pověry

Na Nový rok se nesmí se nic vynášet ani vymetat z místnosti. Nesmí se prát ani sušit prádlo. Nedělají se žádné těžké práce, protože se věří, že co se bude dělat na Nový rok, to bude po celý rok.

Rodina se schází u oběda, kde nesmí chybět čočka, aby se člověka držely peníze. Naopak nejí se drůbež, aby neuletělo štěstí.

Patička-článku-Marek2

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení